CategoriesOleje tłoczone na zimno

Naturalne sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Naturalne sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Sprawnie działający metabolizm to dobre samopoczucie. Co więcej, osoby, które nie mają problemów z trawieniem częściej cieszą się idealną sylwetką, bez konieczności stosowania restrykcyjnych diet czy intensywnego uprawiania sportu. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się w jaki sposób mogą naturalnie przyspieszyć swój metabolizm. Podpowiadamy więc z jakich naturalnych metod warto skorzystać

Zdrowe oleje roślinne

Większość osób reaguje zdziwieniem na informację, że tłuszcze mogą pomóc w przyspieszeniu metabolizmu. Kojarzymy je bowiem z tyciem. Tymczasem przyjmowanie zdrowych tłuszczy roślinnych, które składają się głównie z nienasyconych kwasów tłuszczowych może pomóc nam w poprawie przemiany materii a tym samym ułatwić odchudzanie. Dlatego też warto włączyć do swojej diety oleje takie jak olej rzepakowy, słonecznikowy, kokosowy czy lniany. Zawierają one tłuszcze o średniej długości łańcucha, które są trawione i od razu dają naszemu organizmowi energię. Nie przyczyniają się więc do gromadzenia się tkanki tłuszczowej a nawet mogą przyczyniać się do skuteczniejszego spalania już istniejącej. Co więcej, w olejach znajdziemy szereg witamin oraz innych ważnych dla naszego organizmu substancji, które wspomogą jego prawidłowe działanie. Zrezygnujmy natomiast z tłuszczy nasyconych, które znajdziemy w słodyczach, fast foodach czy wysoko przetworzonych produktach.
Zdrowe oleje roślinne

Ruch i relaks

Aby nasz metabolizm działał bez zarzutu organizm musi mieć szansę na spalenie kalorii. Dlatego warto zadbać o regularne treningi minimum trzy razy w tygodniu. Najlepsze są ćwiczenia siłowe, które budują masę mięśniową. Mięśnie potrzebują substancji odżywczych, nawet gdy pozostajemy w spoczynku, dlatego sprzyjają poprawie metabolizmu. Jednocześnie warto pamiętać również o odpowiedniej ilości snu i regeneracji. Stres i życie w ciągłym biegu bardzo często rozstrajają nasz metabolizm.

Regularne posiłki to podstawa

Regularne spożywanie posiłków oraz pamiętanie o jedzeniu śniadań to bardzo prosty sposób na przyspieszenie metabolizmu. Długie przerwy pomiędzy kolejnymi posiłkami są sygnałem dla naszego organizmu, że powinien oszczędzać dostarczane mu składniki odżywcze, przez co metabolizm zwalnia.

Napoje, które pomogą twojej przemianie materii

Chcąc przyspieszyć przemianę materii warto również zwrócić uwagę na to co pijemy. Wszystkie słodzone i gazowane napoje tylko wzmagają problemy z trawieniem, dodatkowo mogą stać się przyczyną wzdęć. Dlatego też podstawowym napojem, po który powinniśmy sięgać jest zimna, niegazowana woda. Poza nią warto pić również zieloną herbatę oraz kawę. W ich składzie znajdziemy bowiem kofeinę. Pobudza ona organizm do produkcji noradrenaliny a tym samym przyspiesza materię.
Napoje, które pomogą twojej przemianie materii

Postaw na ostre przyprawy

W przyspieszeniu materii pomóc mogą nam również przyprawy, które stosujemy w codziennej kuchni. Najlepsze efekty daje stosowanie przypraw o ostrym, pikantnym smaku. Te które szczególnie polecają specjaliści do spraw żywienia to przede wszystkim pieprz, papryczka chili oraz imbir. Znajdziemy w nich bowiem substancje, które mają właściwości odchudzające – piperynę w pieprzu oraz kapsaicynę w papryczkach chili. Warto sięgać również po .czosnek, kminek, goździki, kurkumę i majeranek.

Podsumowując, drobne zmiany w diecie, stosowanie naturalnych, nierafinowanych olejów oraz dbanie o równowagę pomiędzy relaksem a aktywnością fizyczną to proste sposoby na to, by szybko zauważyć poprawę przemiany materii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *